Otevřít menu

Na úvodní stranu Obecní knihovna Střelice u Brna

Návštěv :
Celkem : 14716
Týden : 25
Dnes : 0

INFORMACE O VIRTUÁLNÍ UNIVERZITĚ TŘETÍHO VĚKU - VU3V

Cílem Virtuální U3V je umožnit všem posluchačům zájmové vysokoškolské studium bez ohledu na vzdálenost od sídel vysokých škol. Pro starobní i invalidní důchodce se tak nabízí možnost vzdělávání v místě bydliště bez větších časových i finančních nároků. Samozřejmě k tomu patří nezanedbatelný bonus setkávání se. 

Na jaře r. 2020 jsme se začali scházet ve střelické obecní knihovně a zvolili téma „Cestování, co jste možná nevěděli“  - po pravdě jsme hlavně nevěděli, že to, co se budeme učit v tomto semestru, vezme velmi rychle za své díky covidu…. Hned prvního semestru se zúčastnilo 22 studentů z řad seniorů a 21 jich úspěšně studium dokončilo. Pro podzimní semestr jsme vybrali téma „České dějiny a jejich souvislosti“. I ten je již zdárně za námi a z 24 studentů jej 24 úspěšně dokončilo. Letní semestr 2020/21 ukončilo 22 studentů  - studovalo se téma „České dějiny a jejich souvislosti II“. Nyní jsme v závěru podzimního semestru 2021/22 - téma se velmi líbilo.... "Barokní architektura v Čechách" a studovalo ho celkem 25 seniorů. 

Do 27. února 2022 nabízíme možnost přihlásit se ke studiu jarního semestru 2021/22. Přihlašujte se, prosím, na tel. č. 730 579 411 nebo mailem knihovna@streliceubrna.cz.  Podrobné informace o studiu si můžete přečíst na internetovém odkazu https://e-senior.czu.cz/

Ty, kdo začali studovat na jaře 2020, čeká už pátý semestr, tentokrát na téma „Leonardo da Vinci (1452-1519): renesanční uomo universale“.
Nebojte se přihlásit, těšíme se na nové studenty a na další spolupráci se stávajícími.


Chtěla bych poděkovat Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze, že tuhle možnost poskytuje, paní Boženě Trnkové za její podporu při rozjezdu této činnosti u nás, Obci Střelice za poskytnutí pomůcek, materiálu a za podporu. V neposlední řadě děkuji všem, kteří se s takovým nadšením do studia pustili a přeji hodně úspěchů při plnění studijních povinností. Ráda bych se dočkala promocí v Praze po úspěšném dokončení šesti semestrů vás všech studentů.

Těším se na další spolupráci! 

Helena Ferdusová